Arama
Filters
Kapat

Tüm Ürünler

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala

Kırmızı Mercimek - 1 kg

Yerli Kırmızı Mercimek. Kırmızı mercimek lif bakımından zengindir. Bu da düzenli bağırsak hareketlerini ve sağlıklı bağırsak bakterilerinin gelişmesini destekler. Kırmızı mercimek tüketimi yemek dışkı ağırlığını artırabilir ve genel bağırsak işlevini iyileştirebilir. Buna ek olarak, kırmızı mercimek birçoğu kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi kronik hastalıklara karşı koruma sağlayan, fitokimyasallar adı verilen çok çeşitli yararlı bitki bileşikleri içerir.
₺19,90

Kuru Bakla İçi

Ürünümüz yarım kilo / 500 gram ambalajında paketlenmektedir. Bakla içeriğindeki magnezyum ve potasyum sayesinde yüksek kan basıncını önler ve kalp sağlığını korur. Protein ve lif açısından oldukça zengin olan bakla doygunluk hissini artırarak gün içerinde alınan kalori miktarını azaltacağından kilo vermeye yardımcı olur.
₺29,90

Kuru Börülce Karnı Kara - 1 kg

Ürün ithaldir. Kolesterolü düşürür. Şeker dengesini korur. A vitamini deposudur. Çok iyi bir protein kaynağıdır. Bağırsak sağlığını korur ve kilo vermeye yardımcıdır. Demir eksikliği anemisine iyi gelir. Çinko, B9 ve potasyum deposudur. Zeytinyağlı ya da etli yemek olarak tüketebilir, pilavlarınıza bakliyat olarak ekleyebilir ya da istediğiniz mevsim sebzeleriyle salatasını yapabilirsiniz.
₺20,90

Niğde Dermason Kuru Fasulye - 1 kg

Anadolu, iklim koşulları gereği fasulye üretiminin yoğun olarak yapıldığı bir coğrafyadır. Kuru fasulye, tarlada olgunlaşan bir gıda maddesidir. Olgunlaşan fasulyelerin sararıp kurutulmasının ardından kabuklarından çıkarılır. Elenip yabancı maddelerden arındırılan kuru fasulye ürünleri, tüketicisinin beğenisine sunulmaktadır. Bakliyat ürünleri arasında vazgeçilmez bir lezzet olan kuru fasulye ürünleri, yetiştiği bölgenin koşulları ile doğru orantılı olarak yöresel farklılıkları içinde barındıran bir gıda maddesidir. Ülkemizde Niğde, Erzincan, Konya, Çumra, Kayseri, Ankara, Malatya, Doğanşehir, Elbistan ve Tokat´ta yetiştirilen dermason kuru fasulye, en çok tüketilen kuru fasulye çeşitleri arasında yer almaktadır. Toprak özelliği ve kar suyu ile yetişmesi, dayanıklı, ince kabuklu olması, çabuk pişmesi ve lezzetinden dolayı tüketicilerin en çok tercih ettiği fasulye çeşitlerindendir. İri taneli, dolgun ve yassı görünüme sahip dermason kuru fasulye ürünleri; bir ucu düz, diğer ucu ovale yakın bir şekle sahiptir. Dermason kuru fasulye görüntüsünün yanı sıra yemek sofralarına sunduğu lezzet ile de sıklıkla tercih edilmektedir.
₺20,90

Nohut - 1 kg

Yerli doğal Nohut.
₺24,99

Pilavlık Siyez Bulguru

Kastamonu pilavlık siyez bulguru yarım kilo / 500 gram ambalajında paketlenmektedir. Siyez bulguru kolesterol içermez ve karbonhidrat değeri oldukça düşüktür. Protein değeri olarak çok yüksektir. Yapısının lifli olması sindirimi kolaylaştırmada önemli rol oynar. Ayrıca bağırsakları temizlemede de siyez bulgurunun önemli bir işlevi vardır. Yüksek miktarda antioksidan içerir. Hücre yapısını koruyucu özelliği vardır. Bu sayede yaşlanmayı geciktirir. Bozulma ve küf yapma gibi bir özelliği yoktur. Özellikle glisemik indeksi düşüren önemli gıdalar arasındadır. Ayrıca emziren anneler içinde çok faydalıdır. Anne sütünü artırıcı özelliği vardır. İçerisinde bol miktarda folik asit bulundurur. Pilav olarak tüketilmektedir.
₺9,00 ₺8,00

Siyez Unu

Taş değirmende öğütülen siyez buğdayından elde edilen Kastamonu siyez unu 1 kg ambalajında paketlenmektedir. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı sindirimi kolaylaştırır ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir. Yüksek antioksidan içeriğine sahip olduğu için hücre yapısını korur.
₺15,00 ₺14,50

Yeşil Mercimek - 1 kg

Yerli üründür.
₺13,90

Yulaf Ezmesi - 500 gr

Yerlidir, birinci kalite ve tam tanedir. Gluten içermez ve dengeli bir besin bileşimine sahiptir. Genellikle kahvaltıda yulaf ezmesi olarak tüketilir. Ayrıca ekmek, bisküvi, kurabiye, probiyotik içecekler, kahvaltı gevrekleri, bebek mamaları gibi gıda ürünlerinde kullanımı her geçen gün artmaktadır.
₺14,00 ₺11,90

Kepekli Tam Buğday Unu - 1 Kg

Ürünümüz 1 kilo ambalajında paketlenmektedir. Ata tohumu ve taş değirmen unudur.
₺14,00

Kahvaltılık Sos (Şakşuka)

Mevsiminde toplanan patlıcan, kapya biber (yarısını közleyip) , domates ve tatlı kıl biberin zeytinyağı, sarımsak, çok az tuz ve şeker ile odun ateşinde kaynatılmasıyla yapılır. Şakşuka benzeri bu lezzeti kahvaltılarınıza ekmek üstlerinizde, yemek ya da çay saatlerinizde meze/aperatif olarak keyifle tüketebilirsiniz. Ürünümüz katkı/koruyucu maddesi içermez. Kapağı açıldıktan sonra buz dolabında mak. 2 hafta içerisinde tüketmenizi öneririz. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺18,00

Erik (Mürdüm) Marmelatı

İçerisinde sadece mevsiminde topladığımız mürdüm eriği ve pancar şekeri bulunmaktadır. Odun ateşinde saatlerce kaynatılmıştır. İster kahvaltıda ekmeğinizin üzerinde ister günün her saati suyla karıştırarak meyve suyu olarak tüketebilirsiniz. Sadece kalın elekten geçirilmesi sebebiyle ince taneleri vardır, bu sebeple tart, kurabiye gibi tatlılarınızda da kullanabilirsiniz. Koruyucu, katkı maddesi ve glikoz içermez. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺18,00 ₺15,00

Kuşburnu Marmelatı

Orman ve çalılık alanda yetişen dikenli dallarından toplanması oldukça zor olan kuşburnunu kendimiz topluyoruz. Bir çok aşamadan geçerek içerisindeki dikeni ve çekirdeği ayrılır, su ve pancar şekeriyle saatlerce odun ateşinde kaynatılarak kıvam verilir. Hiç bir koruyucu katkı maddesi içermez. C vitamini zengini, polifenoller ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren kuşburnu zengin vitamin ve minerallere sahip. Likopen ve A, B, E, K vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, demir gibi değerli mineralleriyle vücut direncini artırıyor, sinir sisteminde, hücre yenilenmesinde fayda sağlıyor.Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺25,00 ₺21,00

Fındık Ezmesi

Kavrulmuş fındıkları sadece kendi yağıyla ezdik. İçerisine tatlandırıcı, koruyucu, katkı maddesi eklemedik. Parçacıklıdır. Ürün ambalajı net 300gr cam kavanozdur.
₺30,00 ₺28,00

Yer Fıstığı Ezmesi

Kavrulmuş tuzlu yer fıstığını sadece kendi yağıyla ezdik. İçerisine tatlandırıcı, koruyucu, katkı maddesi eklemedik. Ürün ambalajı net 360gr cam kavanozdur.
₺24,60

Tokat Erbaa Narince Salamura Asma Yaprağı - 3lt

Narince Erbaa Bağ Yaprağı... Doğal yöntemlerle üretilmiş, katkı maddesi içermeyen, doğal salamura yaprak. Tokat ili Erbaa coğrafi işaretli bu endemik bitki Evliya Çelebinin Tokat bağlarından bahsettiği yıllardan günümüze kadar üretimi yapılan müthiş ürün. Son yıllarda aroması, endemik oluşu ve lezzeti ile dünya markası oldu. Mayıs ve haziran aylarında hasat edilip salamura olarak tüketime sunulan Erbaa yaprağı lif içermesi ve yüksek C vitamini ile insanlara şifa dağıtmaktadır. Ürün ambalajı 3 lt pet bidon.
₺70,00

Tokat Erbaa Narince Salamura Asma Yaprağı - 5lt

Narince Erbaa Bağ Yaprağı... Doğal yöntemlerle üretilmiş, katkı maddesi içermeyen, doğal salamura yaprak. Tokat ili Erbaa coğrafi işaretli bu endemik bitki Evliya Çelebinin Tokat bağlarından bahsettiği yıllardan günümüze kadar üretimi yapılan müthiş ürün. Son yıllarda aroması, endemik oluşu ve lezzeti ile dünya markası oldu. Mayıs ve haziran aylarında hasat edilip salamura olarak tüketime sunulan Erbaa yaprağı lif içermesi ve yüksek C vitamini ile insanlara şifa dağıtmaktadır. Ürün ambalajı 5 lt pet bidon.
₺105,00

Doğranmış Domates Konservesi

Yerli tarla domateslerimizin kabukları incecik soyularak küp küp doğrandı, çok az miktar tuz ilave edilip tazeliği korunarak çiğ olarak kavanozlandı ve vakumlandı. Kapağını açtığınızda mis gibi yaz domatesi kokusunu ve lezzetini kışın bile yemeklerinizle buluşturabilirsiniz. İster çorbalarınızda, ister makarna/yemek soslarınızda isterde menemen yaparken bir çok yemekte kullanabilirsiniz. Ürün ambalajı 660CC cam kavanozdur.
₺15,00

Taze Fasulye Konservesi

Tap taze körpecik fasulyelerimiz tarladan toplandığı gibi temizlendi, bıçak değmeden sağları ayıklanarak ikiye bölündü. Bir kaç dakika haşlandı. Az miktarda tuz ve bir kaç dilim tarla domatesiyle cam kavanozda vakumlandı. İster taze fasulye, ister türlü gibi yemeklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz. Ürün ambalajı 660 CC cam kavanozdur.
₺16,50

Erik (Anjelik) Şurubu

İçerisinde sadece mevsiminde topladığımız anjelik eriği ve pancar şekeri bulunmaktadır. Odun ateşinde saatlerce kaynatılarak kıvam verilmiştir. İster kahvaltıda ekmeğinizin üzerinde ister günün her saati suyla karıştırarak meyve suyu olarak ya da kış aylarında suyla kaynatarak şerbet olarak bile tüketebilirsiniz. İnce elekten geçirildiği için parçacıklı yapısı yoktur. Dilerseniz tatlı tariflerinizde de zevkinize göre kullanabilirsiniz. Koruyucu, katkı maddesi ve glikoz içermez. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺21,50 ₺18,00

Tatlı Biber Salçası

Mevsiminde topladığımız kapya biberlerimizin çekirdeği ve sap kısımları ayıklanarak az miktar suda haşlanır, çekilir ve az tuz ilave edilerek odun ateşinde saatlerce kaynatılarak kıvam verilir. Cam kavanoza vakumlanır. Kıpkırmızı rengi, mis gibi tokusu ve kıvamıyla yemeklerinize, kısır gibi salatalarınıza hatta kahvaltıda ekmek üzerinde kullanabilir keyifle tüketebilirsiniz. Ürün ambalajı 660 CC cam kavanozdur.
₺25,50

Domates Salçası

Mevsiminde toplanan tarla domatesleri temizleyip çektirdik. Ardından az miktar tuz ile saatlerde odun ateşinde kaynatarak kıvam verdik. Cam kavanoza vakumladık. Kıpkırmızı rengi, mis gibi kokusu ve kıvamıyla tariflerinize çok yakışacak bu lezzeti yemeklerinizde, soslarınızda, kahvaltıda ekmek üzerine keyifle kullanabilirsiniz. Ürün ambalajı 1000 CC cam kavanozdur.
₺26,50

Böğürtlen Reçeli

Vücuda zararlı olan maddelerin temizlenmesi için çok faydalı olan böğürtlen, vücut için oldukça etkili bir antioksidan kaynağıdır. Yorgun olan ve halsizliği bulunan vücudu dinlendirir, güçlendirir. Kendi halinde tarlada, bağda, bahçede yetişen böğürtlenlerimizi su ilave etmeden şeker pancarıyla odun ateşinde kaynattık. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Yoğun ve taneli kıvamdadır. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺20,50 ₺17,00

Cevizli Kuru İncir Reçeli

Coğrafya işaretli Aydın kuru incirimizi doğrayarak şeker pancarıyla odun ateşinde kaynatıp kıvam verdirdik. Yerli mahsül kuru cevizlerimizden az miktarda limon tuzu ekleyip cam kavanozlara vakumladık. Tam kıvamında şekeri, ceviz taneleri ve ballı incirleriyle kahvaltı sofranınız şenlendirecek bir lezzet. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺29,90

Cevizli Olgun İncir Reçeli

Kendi bağlarımızdan topladığımız ballı olgun incirlerimizi bütün haliyle şeker pancarıyla odun ateşinde kaynatıp kıvam verdirdik. Coğrafi işaretli Niksar cevizlerimizden ekleyip cam kavanozlara vakumladık. Tam kıvamında şekeri, ceviz taneleri ve ballı lokmalık incirleriyle kahvaltı sofranınız şenlendirecek bir lezzet. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺0,00

Kızılcık Marmelatı

Kızılcık meyveleri vitamin C içeriği bakımından çok zengindir. Vitamin C içeriği portakalınkinin yaklaşık iki katıdır. Kızılcık ayrıca birçok mineral maddeler ve tanen içerir. Meyvelerinde kılcal damarları sağlamlaştıran, elastikliğini sağlayan ve kan basıncını normal tutan maddeler bulunur. Meyve, çekirdek, çiçek, yaprak, kabuk ve kökleri antiseptik özelliği ile yaraların tedavisinde mikroplara karşı ilaç olarak kullanılır. Bu gibi özellikleri ile son yıllarda tekrar ele alınmaya başlamış, tüketiminde artış olmuştur. Ülkemizde kızılcık genel olarak yabani formlarda yüksek kesimlerinde dağlık alanlarda tek veya gruplar halinde bulunur. Dağlık bölgelerimizden kendiliğinden yetişin bu meyveyi çekirdekleri ile birlikte kaynatıp defalarca eleyerek çekirdek ve posasından ayırıyoruz. Kalan özünü az miktarda şeker ilave ederek odun ateşinde kaynatarak kıvamlandırıyoruz. Mayhoş tadıyla suyla karıştırarak ister soğuk sıcak içecek/şerbet olarak ister kahvaltıda istersenizde tatlılarınızda kullanabilirsiniz. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺21,50 ₺19,00

Karışık Sebzeli Erişte

Mevsiminde toplanan sebzeleri ( pancar, ıspanak, havuç, kapya biber) çok az suda haşlayıp, püre haline getirerek değirmende öğütülmüş unumuz ve bol yumurta ile buluşturduk. Vitamin, mineral ve protein değerleri oldukça yüksek olan, elde açılmış ve elde kesilmiş ev yapımı eriştemizi özellikle makarna seven çocuklarınıza gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Ürün gramajımız 500 grdır. *Havuçlu eriştemizde zerdeçalda kullanılmıştır.
₺16,50

Kavılca Unu - 1 Kg

Taş değirmende öğütülen kavılca buğdayından elde edilen Kars kavılca unu 1 kg ambalajında paketlenmektedir. Kavılca unu kavılca buğdayının taş değirmenlerde tam buğday (kepeği ve ruşeymi içinde) olarak öğütülmesinden elde edilir. Aroma, tat ve kalitesinin bilinen diğer meşhur unlardan farklı olmasını Kars ilinin yazın serin ikliminden ve yaz yağışlarından, rakımının minimum 1700 metre olmasından, kar suyu ile yoğrulmuş, organik tarıma en uygun topraklarda (çayır altı toprağı-çernezyom) yetişmesinden ve kesinlikle herhangi bir gübre veya ilaç kullanılmamasından almaktadır.
₺19,50 ₺17,00

Kabuklu Kuru Ceviz - Kg

Yeni mahsul yerli Erbaa Değirmenli Köy cevizi. Beyazlatıcı vb. kimyasal kullanılmamıştır. Doğal şartlarda yetiştirilen cevizlerimiz yine doğal şartlarda kendi halinde kurutulmuştur. Boyutları küçüklü büyüklüdür. Açık, koyu tonlarındaki cevizimiz yağlı ve lezzetlidir. İnce kabukludur, kolay kırılır, kabuğundan kolay ayrılır. İlaç kullanılmadığı için tek tük bozuk çıkması normaldir. Bu yüzden fazladan ekleme yapıyoruz. Ceviz sağlıklı yağlar, lifler, vitaminler ve mineraller içerir. Cevizler, diğer yaygın sert kabuklu kuru yemişlerden, daha yüksek oranda antioksidan aktivitesine sahiptir. İç cevizin etrafını saran zarda, E vitamini, melatonin ve polifenol adı verilen bileşikler antioksidan özelliği sağlar.
₺34,90 ₺29,90

Kuru İncir - 500 Gr

Coğrafya işaretli Aydın incirlerinin tamamen doğal ve dalında kurutulmuş halidir. Tek başına tüketebileceğiniz gibi zeytinyağında kür olarak ya da cevizle damak tadınıza uygun şekide dilediğiniz gibi tüketebilir, tatlılarınıza şeker yerine kullanarak tariflerinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. kuru incir faydaları ile ilgili görsel sonucu Yüksek lif oranı sayesinde kabızlığı önler. Bu nedenle zayıflama diyetlerinin de vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunun yanı sıra öksürük, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Aynı zamanda hastalıklardaki kilo kayıplarının, iyileşme dönemlerinde telafi edilmesine destek olabilir.
₺34,90 ₺29,90

Organik Nar Ekşisi - 340 gr

İskenderun bölgemizde yetiştirilen Organik sertifikalı nar meyvesi Sazlıca fabrikamızda işlenerek Organik nar ekşisine dönüştürülür. Nar ekşisi; bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemini rahatlatır. İçerigindeki C, K, E vitamini ve potasyum sayesinde vücuda güç verir. Hafızayı korur. Tansiyonu dengeler.
₺34,90 ₺25,90

Organik Alıç Sirkesi - 500 ml

Organik Sertifikalı Alıç Sirkesi
₺25,00 ₺19,90

Organik Ceviz Sirkesi - 500 ml

Orta Karadeniz Ekolojik Çiftçi Platformu üyelerinin Organik sertifikalı olarak yetiştirdiği cevizler Organik elma sirkesi ile karıştırılıp bekletilerek yıllandıktan sonra Sazlıca fabrikamızda Organik ceviz sirkesi olarak tüketicilere sunulur.
₺25,00 ₺19,90

Organik Elma Sirkesi - 500 ml

Organik Sertifikalı Elma Sirkesi
₺25,00 ₺20,90

Organik Enginar Sirkesi - 500 ml

İzmir bölgesinde Organik tarım çiftçileri tarafından üretilen Organik enginarlar Sazlıca fabrikamıza ulaştırılır. Daha sonra bekletilerek sirke halini alır. Enginar sirkesi karaciğeri güçlendirirken, karaciğerde meydana gelen hasarların onarımında yararlıdır. Aynı zamanda vücuttaki yorgunluğu alarak vücuda direnç kazandırır. İştahı az olanlar da enginar sirkesi ile iştahlarını da açmış olurlar. Uykusuzluğa iyi geldiği gibi romatizma ağrılarının hafiflemesine de katkıda bulunur. Hücreleri yenilerken kanı da temizler. Sindirim sistemine iyi gelir. Beyin ve kalp sağlığı için de oldukça yararlıdır. Enginar sirkesini tüketirken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bunların başında mide problemi olanların çok dikkatli olması gerekir. Özellikle aç karnına iken enginar sirkesi tüketmemeleri gerekir. Ve sağlık sorunu yaşayanlar enginar sirkesini tüketirken mutlaka doktora danışmalıdır. Çünkü bu sirke oldukça keskin bir sirkedir. Ayrıca bir çay bardağı ılık suyun içine 1-2 tatlı kaşığı enginar sirkesi,1-2 tatlı kaşığı bal ve 1-2 damla limon sıkılarak karıştırılıp içilebilir.
₺25,00 ₺19,90

Organik Üzüm Sirkesi - 500 ml

Tokat Erbaa ve Niksar bölgesindeki Kazova yerel endemik üzüm cinsinin Orta Karadeniz Ekolojik Çiftçi Platformu üyeleri tarafından Organik sertifikalı olarak yetiştirilmektedir.
₺25,00 ₺20,90

Cennet Hurması Kurusu - 500 Gr

Son zamanlarda daha fazla tanınmaya başlayan cennet hurması, bilinen diğer adıyla Trabzon hurması veya Akdeniz hurmasının sağlığa olan faydaları da saymakla bitmiyor. Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir besin. İçeriğinde A, C, B1, B2 ve B3 vitaminleri, karbonhidrat, fosfor, protein, kalsiyum, demir, sodyum, selüloz, potasyum ve magnezyum barındırıyor. Yarım kilo fiyatıdır.
₺60,00 ₺49,90

Gün Kurusu - 500 Gr

Gün kurusu, kimyasal işleme maruz kalmadan güneşte kurutulan kayısıdır. Kuru kayısının raf ömrünün uzatılması için kullanılan kükürtleme işlemi, özellikle astım hastaların olumsuz etkileyebilir.
₺36,90

Bilye Kekik - 1 Bağ

Aydın' ın dağlarından kendiliğinden yetişen kekikler özenle toplanır, güvenli şartlarda askıda kurutulur, mis kokusu ve şifasıyla sizlere ulaştırılır. Hiç bir işlem görmemiştir.
₺15,00

Zahter - 1 Bağ

Aydın' ın dağlarından kendiliğinden yetişen zahter özenle toplanır, güvenli şartlarda askıda kurutulur, mis kokusu ve şifasıyla sizlere ulaştırılır. Hiç bir işlem görmemiştir.
₺15,00

Çiçek Bamya Kurusu - 1 Dizi

Denizli yöresine aittir. Mevsiminde toplanan bamyalar hiç bir işlem görmeden kurutulmuştur.
₺22,00 ₺18,00

Kuru Biber Tatlı - 1 Dizi

Aydın yöresine ait tatlı biberler hiç bir işlem görmeden yarı gölgelik yerde kurutulmuştur. Özellikle bakliyat yemeklerinizde ekleyebilir, zeytinyağında kızartarak yoğurtla tüketebilirsiniz.
₺25,00 ₺22,00

Dolmalık Kuru Patlıcan Uç - 1 Dizi

Aydın yöresine ait patlıcanlar hiç bir işlem görmeden kurutulur. Dizide 40 adet.
₺27,00

Adaçayı - 1 Bağ

Hassasiyetle toplanan ürünlerimiz gölgede kurutulup güvenli şekilde muhafaza edilmektedir; Yalnızca yeni mahsul ürün gönderimi yapılmaktadır.
₺17,00 ₺15,00

Chia Tohumu - 250 gr

Chia tohumları, Salvia Hispanica bitkisinden elde edilen minik siyah tohumlardır. Salvia Hispanica, nane ailesine ait çiçekli bitki türüdür. Chia tohumlarının çok faydalı olmasının nedeni, lif, omega-3 yağları, protein, vitaminler ve minerallerce zengin olmasıdır. Faydalı bir bitki proteini kaynağıdır ve özellikle vejetaryen ve vegan diyetleri için bir dizi amino asit temin eder. Yağ, protein ve lif bileşiminden oluşan yapısı nedeniyle, nispeten yavaş sindirili. Bu, kan şekeri seviyelerini dengede tutmak için uzun ve yavaş bir enerji salınmasını sağladığı anlamına gelir. Yoğun besin değeri ve enerji seviyesi sebebiyle chia tohumları “sağlık ve enerji bombası” olarak da isimlendirilir. Bu anlamda Chia tohumları bazı önemli besin maddeleri içerir. Chia tohumlarının 25g'lık kısmı yaklaşık 9 gr lif içerir. Günlük tüketilmesi tavsiye edilen lif miktarı 30 gr. Dolayısıyla, her gün 25 gr'lık tohumlar günlük ihtiyacın büyük bir kısmını karşılar. Aslen Meksika’da yetişen chia bitkisi, tıbbi nitelikleri ve besin değerleri açısından çok değerliydi, öyle ki para birimi olarak bile kullanılıyordu. Aztek savaşçılarının, 24 saat boyunca sadece bir kaşık dolusu chia ile ayakta kalabileceği söylenirdi.
₺20,00 ₺18,00

Çubuk Tarçın - 75 gr

Tarçın tatlılardan yemeklere ve hatta bitki çaylarına kadar pek çok yiyecek ve içecek için yaygın olarak kullanılır. Arzunuza göre çaylarınıza, tatlılarınıza ilave edebilirsiniz.
₺22,00 ₺16,00

Domates Kurusu - 250 gr

Aydın yöresine ait yerli domateslerden üretilmiştir. Gün kurusudur. Yıkanıp temizlenen domatesler dilimlenir, üzerlerine hafif tuz serpilerek yarı gölgelik yerde kurumaları sağlanır. Kimyasal, koruyucu, katkı maddesi içermez. Salatalarda, et-tavuk yemeklerinde, çorbalarda kullanılabilir. Hamur işlerinde önceden suda bekletilip yumuşaması sağlanılarak kullanılabilir. Zeytinyağı, sarımsak ve arzu edilen baharatlarla birleştirilerek tüketilebilir. O kadar lezzetli ki kendi başına çerez gibi çiğ olarakta tüketebilirsiniz.
₺19,50 ₺17,50

Hindistan Cevizi - 75 gr

Tropik iklimlerde yetişen palmiye ağacı ailesinin tohum ve meyvesidir. Kahverengi, lifli kabukları içinde beyaz yenilebilir eti bulunur. Tropikal bölgelerde yetişmesine karşın hindistan cevizi tüm dünyada sevilerek tüketilen ve kolaylıkla bulunan meyvelerden bir tanesidir. Parçalar halinde tatlılarda ve pasta süslemelerinde, hindistan cevizi sütü halinde vegan beslenmede ve tatlı yapımında, doğal hali ile ise bir meyve olarak tüketilebilir. Bununla birlikte uzun yıllardır kozmetik sektöründeki ürünlerin bileşiminde yer almasına karşın saf hindistan cevizi yağının tek başına kullanımı da son dönemde oldukça popülerleşmiştir. Saç, tırnaklar ve cilt üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle hindistan cevizi yağı yalnız başına veya farklı malzemelerle bir arada bakım amaçlı olarak tercih edilebilir. Bunun yanı sıra tatlıların ve bazı yemeklerin içerisinde kullanmak için de uygundur. Hoş aroması sayesinde güzel bir tat ve koku vermesi sebebiyle özellikle sütlü tatlılarda kullanıldığında hem lezzet hem de sağlık açısından avantaj sağlar.
₺12,00

Karnıyarık Otu (Psyllium) - 100 gr

Sarı ve siyah olmak üzere karnıyarık otu iki değişik renk üzerinden yetişen sağlıklı bir bitki türüdür. Dünya çapında, ‘pisilyum’ adı üzerinden bilinen karnıyarık otu, dünyanın değişik bölgelerinde rengine bağlı olarak yetişmektedir.
₺30,00 ₺22,00

Kinoa - 250 gr

Kinoa, yenebilir tohumları için tarımı yapılan Chenopodioideae alt familyasından bitki. Tahıllara benzer yönleri olsa da Buğdaygillerden değildir, ıspanak ve pancar gibi bitkilere daha yakındır. Kinoa tohumu genellikle pişirilerek tüketilir. Kinoayı pişirmeden yarım saat önce suya koymak gereklidir. Daha sonra da kinoanın tadındaki acılığın giderilmesi için bol suda ovularak yıkanır. Pişirmek için bu şekilde hazırlanır. Kinoanın iki katı kadar su hazırlanır. Kinoa suda, et suyunda ya da tavuk suyunda kaynamaya başlayana değin pişirilir. Su kaynamaya başladığında da ocak kısılır. 15 dakika kısık ateşte pişirilip 5 dakika da dinlendirilir.
₺14,00 ₺13,00

Kök Havlıcan - 75 gr

Havlıcan, zencefilgiller familyasından köksapları baharat olarak kullanılan çok yıllık bitki türü. Çay olarak tüketilebilir.
₺15,00 ₺12,00

Kök Zencefil - 75 gr

Zencefil faydaları çok olan bir besin ve şifa kaynağıdır. Keskin bir tadı ve aroması vardır. Mide bulantısını hafifletir. Zencefilden elde edilen faydaların çoğu, içinde gingerol adı verilen aktif bir bileşenin varlığından kaynaklanır. Zencefil, karbonhidratlar, lif ve protein açısından da zengindir. Soğuk algınlığı ve grip. Sindirimde fayda sağlar. Aşırı gaz birikimini önler. Artrit ağrısını azaltır. Astımı hafifletir. Karaciğere koruma sağlar. Kanseri önler. Hazımsızlık ve mide şişkinliğine iyi gelen zencefili tek başına tüketebileceğiniz gibi, kahvenize ilave edebilir, yemeklerde kullanabilir ve çayını hazırlayabilirsiniz.
₺17,00

Kök Zerdeçal - 75 gr

Zerdeçal, yani curcuma longa, zencefille aynı aileye mensup bir kök bitki. Kurutulmuş ve toz halinde kullanılan bu bitki birçok şekilde kullanılabilir. Çorbalara, pilavlara, etlere ve çeşitli sebzelere tat vermek özellikle pastacılıkta bazı tatlılarada renk vermek tercih edilir.
₺18,00 ₺17,00

Soğuk Sıkım Doğal Hindistan Cevizi Yağı - Vesile

Genellikle sıkma ya da organik çözücülerle elde edilmektedirler. Meyve veya tohumlarda sıvı ya da katı halde bulunurlar. Suda çözünmezler. Soğuk presleme ya da sıcak presleme yoluyla üretilirler. Sıcak presleme yönteminde, yağ çıkarılacak bitki parçası önce ısıl işleme tabi tutularak kavrulur, sonra preslenir. Bu yolla bitkiden daha çok yağ elde edilir.Ancak yağdaki vitamin, mineral ve diğer sağlığa yararlı maddelerin çoğu yok olmaktadır.Soğuk presleme yöntemiyle ise daha yüksek nitelikte ve tedavide kullanılabilen etken maddeleri içeren tıbbi sabit yağ elde edilir.Paketlenmiş bitki yağlarının üretim ve son kullanım tarihleri belli olsa da hangi yılın mahsulü olduğu ve ne şartlarda raf ve depolarda bekletildiği ne şartlarda sevk edildiği belli değildir.Taşıma şekli ,ortam sıcaklığı ve aydınlığı , ambalaj şekli, raf ve depolarda bekleme süreçleri ,seyreltme işlemi veya katkı konup konulmadığı yağdan beklenen verimliliği çok ciddi anlamda düşürür.
₺25,00 ₺23,00

Kuru Biber Acı Atom - 1 Dizi

Mevsiminde toplanan Aydın acı biberleri hiç bir işlem görmeden yarı gölgelik alanda kurutulmuştur. Çok acıdır. Yağda kızartarak, et yemeklerinde, kuru fasulye gibi bakliyat yemeklerinde kullanılabilir. Cam şişe/kavanoz da zeytinyağına acı zevkinize göre bir kaç adet ilave ederek et yemeklerinde kullanmak için acı aromalı zeytinyağı yapabilirsiniz.
₺17,00 ₺12,00

Dolmalık Biber Acı - 1 Dizi

Mevsiminde toplanan Gaziantep acı dolmalık biberleri hiç bir işlem görmeden kurutulmuştur. Dizide 40 adet.
₺29,00 ₺28,00

Dolmalık Biber Tatlı - 1 Dizi

Mevsiminde toplanan Aydın tatlı dolmalık biberleri hiç bir işlem görmeden kurutulmuştur. Dizide 40 adet.
₺24,00 ₺23,00

Zeytin Yaprağı Çayı - 40 gr

Aydın'ın asırlık zeytin ağaçlarının yaprakları hiç bir işlem görmeden doğal şartlarda kurutulmuş, paketlenmiştir.
₺15,00 ₺12,00

Sığla Buhur Tütsü - 40 gr

Buhur sığla ağacının kabuğundan elde edilen hoş kokulu, hafifçe yağlı bir üründür. Buhurun kullanılma sebepleri; ortama güzel koku vermek, kötü enerjiyi ortamdan uzaklaştırmak ve nazardan korunmaktır. Sığla Buhuru, sığla yağı elde edilirken, ağacın kabuğunun kazınması işlemi ile elde edilir. Toplanan kabuklar kaynatılıp preslendikten sonra kurutulur ve sonra kullanıma uygun hale gelir.
₺10,00 ₺6,00

Toz Tarçın - 75 gr

Tarçın tatlılardan yemeklere ve hatta bitki çaylarına kadar pek çok yiyecek ve içecek için yaygın olarak kullanılır. Arzunuza göre çaylarınıza, tatlılarınıza ilave edebilirsiniz.
₺14,00 ₺12,00

Toz Zencefil - 75 gr

Zencefil faydaları çok olan bir besin ve şifa kaynağıdır. Keskin bir tadı ve aroması vardır. Mide bulantısını hafifletir. Zencefilden elde edilen faydaların çoğu, içinde gingerol adı verilen aktif bir bileşenin varlığından kaynaklanır. Zencefil, karbonhidratlar, lif ve protein açısından da zengindir. Soğuk algınlığı ve grip. Sindirimde fayda sağlar. Aşırı gaz birikimini önler. Artrit ağrısını azaltır. Astımı hafifletir. Karaciğere koruma sağlar. Kanseri önler. Hazımsızlık ve mide şişkinliğine iyi gelen zencefili tek başına tüketebileceğiniz gibi, kahvenize ilave edebilir, yemeklerde kullanabilir ve çayını hazırlayabilirsiniz.
₺14,00 ₺12,00

Toz Zerdeçal - 75 gr

Zerdeçal, yani curcuma longa, zencefille aynı aileye mensup bir kök bitki. Kurutulmuş ve toz halinde kullanılan bu bitki birçok şekilde kullanılabilir. Çorbalara, pilavlara, etlere ve çeşitli sebzelere tat vermek özellikle pastacılıkta bazı tatlılarada renk vermek tercih edilir.
₺10,00 ₺7,00

Ak Günlük Sakızı - 75 gr

Günlük sakızı çiğnenerek, toz halinde yutularak veya yağı ile masaj uygulanarak kullanılır. Çocuklar günlük sakızını bal ile çiğneyebilirler. Günlük sakızını kaynatıp masaj ve kompres yapabilirsiniz. Solunum yolları için buhar yoluyla, cilt ve yaralar için tonik olarak kullanılabilir.
₺20,00 ₺17,00

Gül Hatmi Çiçeği - 30 gr

Yüz yıllardır, çeşitli tedavilerde kullanılan bu şifalı bitkinin pek çok sağlık sorununa karşı etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle kış aylarında rastlanan ve halk arasında "kuru öksürük" olarak adlandırılan inatçı öksürüklerle mücadelede oldukça yararlı olduğu gözlemlenmiştir. Bu bitkinin bilinen diğer faydaları ise şunlardır; Gül hatmi çiçeği, gastrit, peptik ülser, gastroözofageal reflü gibi mide rahatslıklarına karşı etkili bir bitkidir. Enfeksiyonlara karşı iyi bir savaşçı olan Hatmi çiçeği, özellikle soğuk algınlığında ve gripte etkilidir. Gül hatmi çiçeğinin yaygın kullanımlarından biri ağrı giderici olarak topikal olarak uygulanmasıdır. Özellikle yapraklarının ağrı kesici etkisi olduğu bilinmektedir. Sakinleştirici etkisi de olan hatmi çiçeği, bünyesinde barındırdığı uçucu yağlar sayesinde çay olarak tüketildiğinde uyku problemi yaşayanlarda faydalı olur. Gül hatmi çiçeği sağlıklı kalmak için yardımcı olmakta ve hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini yükseltmektedir. Böbrek iltihaplarına iyi gelen bu bitki ayrıca iyi bir idrar söktürücüdür. İltihaplara karşı oldukça etkili olduğu bilinen hatmi çiçeği; prostat, sinüzit, zona, mide ve bağırsak iltihaplarına iyi gelmektedir.
₺7,00

Mayıs Papatyası - 50 gr

Mayıs papatyaları hiç bir işlem görmeden doğal şartlarda kurutulmuştur. Çay olarak tüketebilirsiniz.
₺12,00

Rezene - 75 gr

Rezene, maydanozgiller familyasından iki metreye kadar boylanan iki yıllık kokulu otsu bitki türü. Çay olarak tüketilir. Güçlü aromasıyla özel yemek tariflerinizde de kullanabilirsiniz.
₺11,00

Tane Karanfil - 30 gr

Karanfilden fayda elde etmek için direkt olarak tanelerini ağızda bekletmek, su ile yutmak ya da suda çay gibi demleyip tüketmek mümkündür. Arzunuza göre çaylarınıza, tatlılarınıza ilave edebilirsiniz.
₺11,00

Tomurcuk Has Gül - 30 gr

Kokulu ve yenilebilir özelliktedir. Türk kahvesi yanında ikram edilen suyun içinde özel ikram için kullanılabilir, Reçel, şerbet ve tatlılarınızda gül kokusu ve tadı vermek için kullanılabilir. Çay olarak tüketilebilir. Cilt bakımlarında kullanılabilir.
₺12,00

Yıldız Anason - 40 gr

Yıldız anasonu, diğer adı ile Çin anasonu ismini yıldız şekline benzemesinde alıyor. Rengi koyu kahverengi ve kahverengi tonlarıdır. Bu bitki anason bitkisinin aynı kokusuna sahiptir. Yıldız anasonu, beyaz çiçeklere sahip ve beş metreye kadar uzayabilen bir ağacın meyvelerinin kurutulmasından elde edilir. Pastacılıkta ve içeceklerde yaygın olarak kullanılır.
₺17,00

Keçiboynuzu Unu - 250 gr

Keçiboynuzları kabuklarıyla beraber çekirdeklerinden ayrılmadan temizlendikten sonra özel değirmenlerde öğütülerek hiç bir katkı maddesi eklenmeden un halini alır. Keçiboynuzu Unu bir çok hamur işinde (kek, kurabiye, poğaça, ekmek, pizza, makarna, vs..) sıcak- soğuk içeceklerde kullanılabilir. Şeker ve kakao yerine tatlandırıcı, renklendirici ve aroma verici olarak kullanılabilir.
₺15,00 ₺13,00

Keten Tohumu - 250 gr

Keten tohumunu çiğ olarak tüketmemekte fayda vardır. Çiğ ya da olgunlaşmamış keten tohumları toksin içerebilir. Pişireceğiniz yemeklere keten tohumu katmayın. Bunun yerine, keten tohumlarını aşağıdaki şekilde tüketebilirsiniz: Kahvaltılık gevreklere ekleyerek, Yoğurta karıştırarak, Smoothie ya da salatalara katarak. Keten tohumu, diğer bitki bazlı gıdalar gibi antioksidan bakımından zengindir. Antioksidanlar, serbest radikaller adı verilen zararlı molekülleri vücuttan çıkararak hastalığın önlenmesine yardımcı olabilir. Serbest radikaller doğal süreçlerin ve çevresel baskıların bir sonucu olarak ortaya çıkar. Vücutta çok fazla serbest radikal varsa, oksidatif stres gelişebilir ve bu da hücre hasarına ve hastalığa yol açabilir. Antioksidanlar serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Keten tohumunun yüksek antioksidan özelliğe sahip olmasının nedeni, yüksek oranda lignan denen bir besin içermesidir. Keten tohumunun kabuklarında bol miktarda lignan bulunmakta ve en yakın rakibinden bile 100 kat daha fazla lignan içermektedir.
₺10,00

Naturel Birinci Zeytinyağ - 1lt Pet

Zeytinyağının tabii aromasını daha çok hissetmek isteyenlere. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺54,00

Naturel Birinci Zeytinyağ - 2lt Pet

Zeytinyağının tabii aromasını daha çok hissetmek isteyenlere. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺83,00

Naturel Birinci Zeytinyağ - 5lt Teneke

Zeytinyağının tabii aromasını daha çok hissetmek isteyenlere. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺170,00

Naturel Sızma Zeytinyağ - 1lt Pet

Yemek ve salatalarınızın vazgeçilmezi. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺55,00

Naturel Sızma Zeytinyağ - 2lt Pet

Yemek ve salatalarınızın vazgeçilmezi. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺85,00

Naturel Sızma Zeytinyağ - 5lt Teneke

Yemek ve salatalarınızın vazgeçilmezi. Yumuşak ve meyvemsi bir aroma profiline sahiptir.
₺175,00

Baldo Pirinç - 1 kg

Yerli
₺24,90

Blue Butter Fly Tea - Mavi Kelebek Sarmaşığı Çayı - 20 gr

Tayland’ın kuzey bölgesindeki dağlık alanlarda yetişen Mavi Kelebek Sarmaşığı (Blue Butterfly Pea) orkide bitkisi çiçeklerinin güneşte kurutulmasıyla elde edilmiştir. Hem bitkisel çay olarak içilip hem de doğal yemek boyası olarak Güney Doğu Asya mutfağında yaygın olarak kullanılır. Soğuk, sıcak, ılık dilediğiniz gibi tüketebilir, limon eklediğinizde pembe-mor rengi elde edebilirsiniz.
₺12,90