Arama
Filters
Kapat

Tahıl

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala

Siyez Unu

Taş değirmende öğütülen siyez buğdayından elde edilen Kastamonu siyez unu 1 kg ambalajında paketlenmektedir. Dünyanın ilk buğdayı olan siyez buğdayının genetiği değiştirilmemiştir. Lifli yapısı sindirimi kolaylaştırır ve besleyici özelliklerinden dolayı beyaz un yerine kullanımı tavsiye edilen siyez unu beyaz una göre çok az miktarda gluten içerir. Yüksek antioksidan içeriğine sahip olduğu için hücre yapısını korur.
₺15,00 ₺14,50

Pilavlık Siyez Bulguru

Kastamonu pilavlık siyez bulguru yarım kilo / 500 gram ambalajında paketlenmektedir. Siyez bulguru kolesterol içermez ve karbonhidrat değeri oldukça düşüktür. Protein değeri olarak çok yüksektir. Yapısının lifli olması sindirimi kolaylaştırmada önemli rol oynar. Ayrıca bağırsakları temizlemede de siyez bulgurunun önemli bir işlevi vardır. Yüksek miktarda antioksidan içerir. Hücre yapısını koruyucu özelliği vardır. Bu sayede yaşlanmayı geciktirir. Bozulma ve küf yapma gibi bir özelliği yoktur. Özellikle glisemik indeksi düşüren önemli gıdalar arasındadır. Ayrıca emziren anneler içinde çok faydalıdır. Anne sütünü artırıcı özelliği vardır. İçerisinde bol miktarda folik asit bulundurur. Pilav olarak tüketilmektedir.
₺9,00 ₺8,00

Yulaf Ezmesi - 500 gr

Yerlidir, birinci kalite ve tam tanedir. Gluten içermez ve dengeli bir besin bileşimine sahiptir. Genellikle kahvaltıda yulaf ezmesi olarak tüketilir. Ayrıca ekmek, bisküvi, kurabiye, probiyotik içecekler, kahvaltı gevrekleri, bebek mamaları gibi gıda ürünlerinde kullanımı her geçen gün artmaktadır.
₺14,00 ₺11,90

Kepekli Tam Buğday Unu - 1 Kg

Ürünümüz 1 kilo ambalajında paketlenmektedir. Ata tohumu ve taş değirmen unudur.
₺14,00

Kavılca Unu - 1 Kg

Taş değirmende öğütülen kavılca buğdayından elde edilen Kars kavılca unu 1 kg ambalajında paketlenmektedir. Kavılca unu kavılca buğdayının taş değirmenlerde tam buğday (kepeği ve ruşeymi içinde) olarak öğütülmesinden elde edilir. Aroma, tat ve kalitesinin bilinen diğer meşhur unlardan farklı olmasını Kars ilinin yazın serin ikliminden ve yaz yağışlarından, rakımının minimum 1700 metre olmasından, kar suyu ile yoğrulmuş, organik tarıma en uygun topraklarda (çayır altı toprağı-çernezyom) yetişmesinden ve kesinlikle herhangi bir gübre veya ilaç kullanılmamasından almaktadır.
₺19,50 ₺17,00

Baldo Pirinç - 1 kg

Yerli
₺24,90