Arama
Filters
Kapat

Reçel & Marmelat

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Kuşburnu Marmelatı

Orman ve çalılık alanda yetişen dikenli dallarından toplanması oldukça zor olan kuşburnunu kendimiz topluyoruz. Bir çok aşamadan geçerek içerisindeki dikeni ve çekirdeği ayrılır, su ve pancar şekeriyle saatlerce odun ateşinde kaynatılarak kıvam verilir. Hiç bir koruyucu katkı maddesi içermez. C vitamini zengini, polifenoller ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren kuşburnu zengin vitamin ve minerallere sahip. Likopen ve A, B, E, K vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, demir gibi değerli mineralleriyle vücut direncini artırıyor, sinir sisteminde, hücre yenilenmesinde fayda sağlıyor.Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺25,00 ₺21,00

Erik (Mürdüm) Marmelatı

İçerisinde sadece mevsiminde topladığımız mürdüm eriği ve pancar şekeri bulunmaktadır. Odun ateşinde saatlerce kaynatılmıştır. İster kahvaltıda ekmeğinizin üzerinde ister günün her saati suyla karıştırarak meyve suyu olarak tüketebilirsiniz. Sadece kalın elekten geçirilmesi sebebiyle ince taneleri vardır, bu sebeple tart, kurabiye gibi tatlılarınızda da kullanabilirsiniz. Koruyucu, katkı maddesi ve glikoz içermez. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺18,00 ₺15,00

Erik (Anjelik) Şurubu

İçerisinde sadece mevsiminde topladığımız anjelik eriği ve pancar şekeri bulunmaktadır. Odun ateşinde saatlerce kaynatılarak kıvam verilmiştir. İster kahvaltıda ekmeğinizin üzerinde ister günün her saati suyla karıştırarak meyve suyu olarak ya da kış aylarında suyla kaynatarak şerbet olarak bile tüketebilirsiniz. İnce elekten geçirildiği için parçacıklı yapısı yoktur. Dilerseniz tatlı tariflerinizde de zevkinize göre kullanabilirsiniz. Koruyucu, katkı maddesi ve glikoz içermez. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺21,50 ₺18,00

Böğürtlen Reçeli

Vücuda zararlı olan maddelerin temizlenmesi için çok faydalı olan böğürtlen, vücut için oldukça etkili bir antioksidan kaynağıdır. Yorgun olan ve halsizliği bulunan vücudu dinlendirir, güçlendirir. Kendi halinde tarlada, bağda, bahçede yetişen böğürtlenlerimizi su ilave etmeden şeker pancarıyla odun ateşinde kaynattık. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Yoğun ve taneli kıvamdadır. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺20,50 ₺17,00

Cevizli Kuru İncir Reçeli

Coğrafya işaretli Aydın kuru incirimizi doğrayarak şeker pancarıyla odun ateşinde kaynatıp kıvam verdirdik. Yerli mahsül kuru cevizlerimizden az miktarda limon tuzu ekleyip cam kavanozlara vakumladık. Tam kıvamında şekeri, ceviz taneleri ve ballı incirleriyle kahvaltı sofranınız şenlendirecek bir lezzet. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺29,90

Cevizli Olgun İncir Reçeli

Kendi bağlarımızdan topladığımız ballı olgun incirlerimizi bütün haliyle şeker pancarıyla odun ateşinde kaynatıp kıvam verdirdik. Coğrafi işaretli Niksar cevizlerimizden ekleyip cam kavanozlara vakumladık. Tam kıvamında şekeri, ceviz taneleri ve ballı lokmalık incirleriyle kahvaltı sofranınız şenlendirecek bir lezzet. Koruyucu, renklendirici, kıvam verici vb. katkı maddesi içermez. Geleneksel yöntemlerle yapılmıştır. Ürün ambalajı 425 CC cam kavanozdur.
₺0,00

Kızılcık Marmelatı

Kızılcık meyveleri vitamin C içeriği bakımından çok zengindir. Vitamin C içeriği portakalınkinin yaklaşık iki katıdır. Kızılcık ayrıca birçok mineral maddeler ve tanen içerir. Meyvelerinde kılcal damarları sağlamlaştıran, elastikliğini sağlayan ve kan basıncını normal tutan maddeler bulunur. Meyve, çekirdek, çiçek, yaprak, kabuk ve kökleri antiseptik özelliği ile yaraların tedavisinde mikroplara karşı ilaç olarak kullanılır. Bu gibi özellikleri ile son yıllarda tekrar ele alınmaya başlamış, tüketiminde artış olmuştur. Ülkemizde kızılcık genel olarak yabani formlarda yüksek kesimlerinde dağlık alanlarda tek veya gruplar halinde bulunur. Dağlık bölgelerimizden kendiliğinden yetişin bu meyveyi çekirdekleri ile birlikte kaynatıp defalarca eleyerek çekirdek ve posasından ayırıyoruz. Kalan özünü az miktarda şeker ilave ederek odun ateşinde kaynatarak kıvamlandırıyoruz. Mayhoş tadıyla suyla karıştırarak ister soğuk sıcak içecek/şerbet olarak ister kahvaltıda istersenizde tatlılarınızda kullanabilirsiniz. Ürün ambalajı 370 CC cam kavanozdur.
₺21,50 ₺19,00